Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lešany klubová výstava JK listopad 2010

 

gejša-růžová.gif

Dne 20.11.2010 proběhla klubová výstava Japan klubu. Výstava byla velmi slavnostní, jelikož byla výroční - 20 let od založení klubu.

Výstava se konala na zámečku v Lešanech. Posuzovala rakouská rozhodčí paní Hana Ahrens. Posuzovala velmi přísně, ale spravedlivě. Vzhledem k tomu, že ovládala český jazyk, byli jsme rádi, že komentovala svoje posuzování a rozhodování.

Leonek Buddhův chin obdržel známku VD 1, jeho posudek byl ale velice pěkný. Paní rozhodčí mu vytýkala pouze užší hrudníček (je mladý, musí hodně běhat, aby se mu hrudníček "dodělal") a vytočené přední končetiny. Leonek se opravdu umí postavit jako malý "jezedáček", ale pokud "o nic" nejde, tak stojí jako "panenka".

E-Nyoko z Podhájské chaloupky dostala známku výbornou, z tohoto ohodnocení jsem měla velikou radost, jelikož paní rozodčí opravdu nikomu nic neodpustila. Protože je Nya velice subtilní, křehoučká a malinkatá fena, která ve věku 10 měsíců váží pouze 2,1 kg (je hodně po své matce Ayscha Adoré z Podhájské chaloupky), měla jsem trochu obavu z toho, jak ji paní rozhodčí ohodnotí. Paní rozhodčí se přikláněla spíše k typu většího, pevnějšího tělesného rámce. Proto jsem byla za  umístění Nyoko 4. v pořadí velmi ráda. Ve své třídě totiž vypadala  tak trochu "jako miminko".

Odpoledne se na nás zasmálo sluníčko, proto jsme na chvilku odběhli vyfotit něco do zámeckého parku. V zeleném kimonu a černé paruce sice  nejsem moc k poznání, ale moji psi mne poznali bezpečně i v tomto japonském převleku.

Výstava byla nejen pěkně připravena, ale co bylo snad ještě důležitější a velice příjemné,  byla skvělá atmosféra, která provázela celou tuto výstavu.  Ostatně je to, doufám, vidět i na fotografiích.

Klubové foto na:

http://japanklub.rajce.idnes.cz/Klubova_vys